„Neklausk, ką komandos draugai gali padaryti dėl tavęs. Klausk, ką tu gali padaryti dėl savo komandos draugų“ –Earvinas „Magic“ Johnsonas Struktūra ir kontaktaiVeiklaPaslaugosKorupcijos prevencija
Subalansuotos sportinės mitybos paruošimas

Idealioje treniruočių mityboje turi būti gausu angliavandenių (60 procentų visų dienos raciono kalorijų), mažai riebalų (mažiau nei 25 procentai) bei saikingas baltymų kiekis (15 procentų). Nei viename maisto produkte nėra visų mums reikalingų maisto medžiagų. Todėl tam, kad turėtume subalansuotą mitybą, reikia valgyti įvairų maistą, susidedantį iš šešių maisto grupių: 1 grupė: košės, makaronai, ryžiai, duona, bulvės.
2 grupė: vaisiai.
3 grupė: daržovės.
4 grupė: mėsa, žuvis, paukštiena, pupelės, ankštiniai augalai, riešutai, kiaušiniai.
5 grupė: pieno produktai.
6 grupė: riebalai, aliejus ir saldumynai.

Siekdami teisingo mitybos balanso, įsivaizduokite, kad jūs iš šių maisto grupių statote piramidę.

1 grupė: Košės ir krakmolai sudaro piramidės pagrindą, todėl pagrindinį dienos maistą turi sudaryti ši grupė. Makaronai, ryžiai, bulvės, duona ir košės turi sudaryti kiekvieno valgio branduolį. Šiuose produktuose ne tik yra daug angliavandenių, juose yra gausu baltymų, vitaminų, mineralų bei skaidulų. Ypač gausu įvairiuose nemaltuose grūduose.

2 ir 3 grupės: Vaisiai ir daržovės sudaro kitą piramidės sluoksnį. Kasdien reikia vartoti įvairių šviežių vaisių ir daržovių bei jų sulčių. Bananai, obuoliai, džiovintos daržovės yra geras būdas pasipildyti vertinga angliavandenių energija treniruočių metu.

4 ir 5 grupės: Mėsa, kitas baltyminis maistas. Jį reikėtų valgyti nedideliais kiekiais. Rinkitės liesė mėsą bei nedidelį riebalų kiekį turinčius produktus, tokius kaip nugriebtą pieną bei mažo riebumo pieno produktus. Vegetarams reikėtų vartoti pakankamą kiekį baltymų turintį maistą, kad mityboje būtų pakankamai aukštos kokybės baltymų. Sekanti kombinacija padės sportininkams-vegetarams planuoti savo mitybą, kad būtų suvartojamas pakankamas baltymų kiekis. Košės+pupelės; pvz. pupelės ant paskrudintos duonos, ryžiai ir pupelės. Košės+pieno produktai; pvz. košės ir pienas, sūris ant paskrudintos duonos, makaronai ir sūris. Košės+riešutai; pvz. sumuštiniai su žemės riešutų sviestu.

6 grupė: Riebalai aliejai ir saldumynai sudaro piramidės viršūnę ir tokiu būdu turi sudaryti mažiausią kasdieninės mitybos kiekį. Venkite akivaizdžiai riebaus maisto, tokio, kuris virtas ar keptas ant riebalų ar duonos trupinių, arba tokių produktų kaip mėsos pyragas, dešros ir dešrelės, kuriuose yra daug riebalų. Mažiau naudokite aliejaus virdami, naudokite grilį, kepkite ar garinkite maistą ir nuvalykite riebalus nuo m?sos prieš virdami. Sveikai mitybai bendrai rekomenduojama atsisakyti gyvulinės kilmės prisotintų riebalų ir daugiau naudoti neprisotintų augalinių aliejų. Saldžius produktus, tokius kaip šokoladas, biskvitai, pyragaičiai bei saldainiai taip pat reikėtų vartoti labai saikingai. Juose daug riebalų bei cukraus ir mažai maistingų medžiagų. Jei jūs negalite atsisakyti šių produktų iš viso, ieškokite sveikesnės alternatyvos, tokios kaip MAXIM batonėliai ir retkarčiais pasmaguriaukite. Kartą per savaitę šokolado plytelė galėtų būti paprasčiausiai įjungta į sveikos sportinės mitybos meniu.

Pasinaudodami šiomis rekomendacijomis jūs lengvai galite sukurti subalansuotą sportinę mitybą, kuri skatins jūsų aktyvų gyvenimo būdą, gerins sportinę formą, sveikatą ilgalaikėje perspektyvoje ir gyvybiškumą bendrai.

Rungtynių kalendorius